DOROST VYHRÁL PŘÍMÝ SOUBOJ O DRUHÉ MÍSTO
sobota 13.června 10,00 – mistrovské utkání dorost
TJ ZDOUNKY / ZBOROVICE – TJ NIVNICE / FC BÁNOV 2:6
poločas: 0:2
góly: 53.,70.Syručka – 2.Zetka, 9.,81.Ryšávka, 55.V.Beníček, 87.J.Šlapal, 88.Mandík
sestavy:
Zdounky/Zborovice: Polešák – Štěpánek, Nauč, Syručka, Hanák, Brada, Vlasák, Suchánek, Kovář, V.Kremz, K.Kremz
střídali: Dokoupil, Brázdil, Dvořák, Švejcar, Klenovský, Kolomazník
TjN/FCB: Kolaja (89.Zálešák) – M.- Ryška, Kubiš, M.Hladiš, Mikyska – Hauerland, J.Šlapal, V.Beníček, Velecký – Ryšávka, Zetka
střídali: Budulatii, Mandík
rozhodčí: Zalabák
žk: 0
diváci: 37
další utkání: Zlínsko – Morkovice 1:1, Vlčnov / Popovice – Mařatice, Šumice – Uherský Brod B / Újezdec, Boršice – Napajedla, Dolní Němčí – Luhačovice
Dorostenci od poslední ztráty s Morkovicemi chytli slinu a po čtyřech přesvědčivých výhrách a výkonech odjeli do dalekých Zdounek hrát o druhé místo, protože právě společný tým Zdounek a Zborovic jim k tomu dal po dvou ztrátách možnost. Pro pořádek uvedeme, že v případě naší ztráty mohly skončit druhé ještě i Mařatice, ale to už po naší výhře v úvahu nepřipadá, protože právě s Mařaticemi máme lepší vzájemný zápas. Na rozdíl od minulého utkání, kdy pochyběly dresy dnes několik hráčů chybělo (např. J.Vacula, M.Pichovec..), ale osa týmu odjela a to bylo alfou a omegou utkání.
Do toho jsme vstoupili parádně a už ve 2.minutě udělal D.Zetka kličku brankáři a do prázdné branky otevřel skóre – 0:1. V 9.minutě prošel přes dva obránce K.Ryšávka a technicky po pravé ruce padajícího golmana zvýšil na dvoubrankový rozdíl – 0:2. V tu chvíli jsme byli jasnými pány na hřišti, ale díky nedůslednosti a nepřesnostmi v koncovce jsme třetí branku nepřidali. Domácí se postupně chopili naděje a do konce prvního poločasu si vytvořili čtyři nebo pět super šancí, ale všechny bez výjimky pochytal náš golman R.Kolaja, když zlikvidoval i dva sólové ,,nájezdy” domácích a jenom jemu můžeme děkovat za dvoubrankový poločasový náskok. To ale nic nezměnilo na tom, že naši předvedli v poli opravdu dobrý výkon a zaslouženě vedli.
Druhý poločas začal z naší strany velmi chladně a už po deseti sekundách přihrál J.Šlapal míč domácím a nebýt našeho pozorného brankáře tak se stav měnil hned po rozehrávce. Přesto se ale měnil, když naši reklamovali v 53.minutě vysokou nohu, ale gól Syručky platil – 1:2. Naštěstí jsme si po akci Zetky a zpětné nahrávce brzy vzali V.Beníčkem dvoubrankový náskok zpět – 1:3. V 70.minutě využil hluché chvilky našich znovu Syručka, ocitnuvší se za naší obranou a ranou zblízka snížil na 2:3. Naši znovu reklamovali porušení pravidel, protože nejenom jim se zdálo postavení Syručky mimo hru. Od 70.minuty se tak hrálo prakticky od začátku a chvílemi se zdálo, že nám ubývají síly, protože například V.Beníček a J.Šlapal odehráli předchozí den celé utkání za 1.mužstvo. Když k tomu připočteme brzké vstávání a dlouhou cestu tak se ani nebylo co divit. Přesto jsme utkání dovedli do zdárného konce, když v 81. a 87.minutě padly téměř identické branky. V obou případech se jednalo o střelu zpoza vápna a obě skončily pravé tyče domácího brankáře. První dával kapitán J.Šlapal a tu druhou K.Ryšávka. Do rozhodnutého utkání ještě promluvil J.Mandík dorážející zblízka rychlý kontr našich po levém křídle – 2:6 a nejenom utkání, ale celá sezóna byla u konce. Po sté vzpomeneme, že jsme devět bodů poztráceli se soupeři na dně tabulky (6 s Luhačovicemi a 3 ve Vlčnově) a hrát proti nim jako v závěru sezóny tak se nám vedoucí Morkovice dívají na záda. Nestalo se a po utkání už byl jenom prostor pro fotky obou týmů a také z věkových důvodů se loučících fotbalistů. Jedna ,,paní povídala”, že nám jako druhému týmu tabulky (máme lepší bilanci jak všechny týmy ve skupině A) bude nabídnut postup do krajského přeboru, ale protože je tato informace čerstvá a neověřená tak se jí držet nebudeme. Není jasné jestli bychom ho ostatně vůbec přijali.