TJ NIVNICE – TJ SOKOL HROZNOVÁ LHOTA 1:2

poločas: 1:2

góly: 25. Straňák – 30. M.Matyáš, 32. Radmil

sestava: Junaštík (60. R.Kolaja) – Karlík (35. Valenta, 78. Soukeník), Vítek, Stojaspal, Josefík (57. Zálešák) – Soukeník (60. O.Dubský), Malůš (60. Sláma), Straňák (80. Junaštík), Franc, K.Dubský  – Velecký

rozhodčí: Zpěvák

Druhou zimní prověrku jsme absolvovali proti Hroznové Lhotě hrající totožnou soutěž jako naši chasníci. Lhota, náš poměrně tradiční soupeř do přípravy, je podzimní části na třetím místě A třídy Jihomoravského kraje a také vzhledem k několika absencím bylo jasné, že budeme muset zařadit vyšší rychlostní stupeň oproti předchozímu klání. Naši se na Lapači sešli v šestnácti lidech a jenom bůh ví kolik nás chybělo (D.Bumbalík, A.Michalec, O.Kolaja, R.Obdržálek…). Přes dostatek materiálu, ale jisté pochyby o šíři i kvalitě nivnického souboru utkání nabídlo, ale to je kapitola určená k internímu rozboru. Překvapením v naší sestavě byl na „šestce“ hrající nestárnoucí St.Malůš z Ořechova. Jiného překvapení nebylo, nebudeme-li za něj považovat příjemné jarní počasí, které se na Lapači často nepotkává.

Utkání jistou kvalitu nabídlo, neboť oba celky patří k tomu lepšímu, co se dá v obou A třídách najít a tak pár pěkných kombinací poměrně početné publikum spatřilo. Už ve 2.minutě propadl balon za hostující obranu, ale proč s ním osamocený K.Dubský nepostupoval sám na golmana a pálil z pětadvaceti metrů mimo vám vysvětlit neumíme. V 9.minutě utekl svému strážci po křídle V.Soukeník, ale jeho přesnou nabídkou pohrdl náš podzimní kanonýr V.Velecký a z malého vápna přestřelil. V pětadvacáté minutě se na levé straně předvedl K.Dubský s V.Veleckým a z jejich počinu vytěžil R.Straňák první gól, protože se velkém vápně dovede zorientovat – 1:0. Radost či chcete-li vedení nám vydrželo jenom něco přes pět minut. Po této pasáži totiž následovala pětiminutovka, ve které jsme soupeři nabídli otočení stavu a ten toho využil. Ve 30.minutě ještě první střelu J.Junaštík vyrazil, ale na dorážku M.Matyáše už byli krátcí i naši beci vracející se na  brankovou čáru – 1:1. Za dvě minuty se pro změnu nedomluvil ve vápně se svými spoluhráči golman J.Junaštík a spoléhaje na ostatní byl u míče nakonec pozdě a Radmil ho přehodil a Lhoťané sklízeli hrozny podruhé – 1:2. Nás to logicky rozsypalo a do poločasu jsme se z toho nevzpamatovali. Naše hra po solidní třicetiminutovce upadla do podprůměru a mnoho drajvu a přesnosti v ní k nalezení nebylo a tak se zbytek poločasu dozpíval podle not soupeře.

Druhou půli ovlivnilo v našem podání několik změn v rozestavení a hlavně přehršel vynucených i těch ostatních střídání a více ze hry měl soupeř. Paradoxně jsme ale vyložených šancí nabídli přítomným my, protože Lhota hrálo veskrze po naše vápno. Alespoň zpočátku. V 62.minutě mohl a měl vyrovnat O.Dubský, neb nahrávka R.Straňáka do uličky byla výstavní, což se o střele metr vedle napsat nedá. V 72.minutě mířil do opuštěné branky T.Sláma, ale nedůraznou střelu na brankové čáře stihli zpacifikovat obránci. V 75.minutě si několikátý přímák vypracovali „hosté“, ale střelu Bílovi střídající R.Kolaja chytil. V 78.minutě se po přihrávce T.Slámy ocitnul v další tutovce O.Dubský, ale také golman hostí nebyl na hřišti na parádu a balon poslal na roh. V 82.minutě chytil na brankové čáře soupeři tutovou příležitost R.Kolaja, ale přesto už se nad našim dobrým výsledkem smrákalo. Už jenom proto, že se závěr odehrál poněkud nervózně a to fotbalu jaktěživa nepomohlo. Výsledkem byl jenom v poslední minutě další nebezpečný přímák hostí po zákroku přemotivovaného J.Vítka, ale i tento náš brankář polapil.

V zápase jsme měli stejně jako hosté dobré i horší okamžiky a několik námětů ma přemýšlení nám bylo naservírováno. Jak se s nima vyrovnáme možná uvidíme už v sobotu 24.února ve Zlíně. Na tamní umělce na Vršavě se ve 14 hodin potkáme s Bystřicí pod Hostýnem.

Podpořte svými hlasy našeho trenéra:

sobota 3.února 11,00 – Lapač Uherský Brod

DOROST ČSK UHERSKÝ BROD – TJ NIVNICE 0:4

poločas: 0:1

góly: 44., 59. (PK) R.Straňák, 57. Franc, 76.Bumbalík

sestava: R.Kolaja – Karlík, Obdržálek, Vítek, Josefík – O.Dubský, R.Straňák, Bumbalík, Franc – Sláma, O.Kolaja

střídali: J.Šlapal, Kubiš (hráč domácích)

V průběhu třetího přípravného týdne do naší kabiny zavítala nějaká viroza a z důvodu nachlazení, chřipky a podobných neduhů jsme ještě v předvečer prvního, na poslední chvíli domluveného, přáteláku scháněli jedenáctého fotbalistu. Ráno se nakonec ukázalo moudřejší večera a v kabině se uvelebilo dvanáct hráčů. Mezi nimi nebyli například P.Stojaspal, V.Velecký, J.Junaštík, K.Dubský či V.Soukeník. Z nových tváří jsme využili služeb O.Kolaji, L.France a také R.Obdržálka, kteří jsou u nás v přípravě od jejího počátku a z dorostu také J.Šlapala.

Klasik by o první polovině utkání napsal, že nesla všechny znaky přípravy a my se toho budeme držet, protože je to svatá pravda a dosud nikdo lepší moudro nevymyslel. Mladí dorostenci Brodu s námi v poli drželi krok a za důvod můžeme považovat skutečnost, že naši hráli bezkontakní fotbal bývající k vidění u starých gard. Do první půlhodiny se vejdou toliko tři zmínky o možnostech skórovat. Na naší straně se  po přihrávce L.France ocitnul v 5.minutě ve vyložené šanci R.Straňák, ale špičkou kopačky trefil vyběhnuvšího brankáře Srnce. V 17.minutě byl v příležitosti znovu náš aktivní středopolař, ale prostor mezi tyčemi o pár decimetrů netrefil, neboť balon prolétl okolo zadní tyče do zámezí. Poté už následovala naše bohorovnost a ta měla vyvrcholení po třiceti minutách, kdy se domácí dostali na dostřel k naší brance a bylo z toho nastřelené břevno naší svatyně. To už naše přece jenom trochu vystrašilo neb o nějakou blamáž nestáli a začali přece jenom  něco předvádět. Krátce před přestávkou to dokumentoval R.Straňák, který se slalomem mezi soupeři dostal až do vápna Broďanů a od vzdálenější tyče putoval balon poprvé v letošním roce do soupeřovy sítě – 1:0.

Druhému poločasu předcházel proslov nového trenéra A.Zlínského, ale také několika zkušenějších fotbalistů a všechna slova padla na úrodnou půdu. Náš výkon už snesl přísnější parametry a postupem času byl odměněn i góly. V 57.minutě se uvnitř pokutového území objevil nepokrytý L.Franc a sám před golmanem si s koncovkou  poradil bezchybně – 2:0. Hodinu hry završil další zimní slalomářský kousek R.Straňáka, jehož po dalších kličkách ve vápně domácí mladíci sestřelili a pískala se penalta. Sám faulovaný s ní neměl žádné problémy – 3:0. Dorostenci Brodu už se k naší brance dostávali jenom sporadicky a nějaký ten propadlý či odcentrovaný balon v našem vápně posbíral J.Vítek či brankář R.Kolaja, ale to byly výjimky potvrzující pravidlo. Děj se tak odehrával především na polovině opačné a k vidění byly i šance. Skórovat ale odmítl L.Franc, R.Straňák a D.Bumbalík, který si to ovšem patnáct minut před koncem vyžehlil. Dobře hrající R.Obdržálek mu vybojovaný míč přihrál do uličky a D.Bumbalík podél golmana uzavřel skóre na konečných 4:0. To i přes těžkopádný rozjezd v první polovině odpovídá průběhu utkání. Za čtrnáct dnů už ale bude potřeba proti Hroznové Lhotě přece jenom zvýšit obrátky od samotného začátku. Hrát se bude znovu v Brodě v neděli 18.února ve 14 hodin.