Vyjádření trenérů

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

DOLNÍ NĚMČÍ – TJ NIVNICE

Zdeněk Skopal, trenér Dolního Němčí: „Je to úspěch nejen prvního týmu, ale i žáků, pořadatelů a celého klubu. Bylo to dechberoucí, bylo to skvělé derby. My jsem se na Nivnici zodpovědně chystali celý týden. Přestože víme, že soupeř má velmi kvalitní tým a letos ještě neprohrál, chtěli jsme získat všechny body. Chtěli jsme být od začátku aktivní, na soupeře vletět a dát rychlý gól, což se nám povedlo. Bohužel jsme do přestávky nepřidali další branku, která by nás uklidnila. V úvodní části jsme byli herně lepší, ale bylo to o proměňování šancí. Oba týmy se znají, vědí o sobě úplně všechno. Vždycky záleží na tom, kdo má jakou aktuální formu. My jsme mohli do páté minuty vést 3:0, pak zahrozili i hosté, ale po prvním poločase jsme zaslouženě vedli. Vstup do druhé půle patřil Nivnici. Hned po změně stran nás podržel gólman Semanko, který chytil tutovku Veleckého, jenž šel sám na něj. Ve druhé půli jsme chtěli roztáhnout hru, hrát více do šířky a eliminovat hlavně vysoké hráče soupeře. Toto se nám dlouho dařilo. Pak jsme ale propadli na levé straně obrany a hosté skóre srovnali. S bodem jsme nebyli spokojení. Věřili jsme, že máme na to, abychom Nivnici jako první mančaft porazili. Hráli jsme doma, s úžasnými fanoušky v zádech. Vsadili jsme všechno na útočnou kartu. Dali jsme do hry nemocného Stojaspala a po trefě Ondřejky šli znovu do vedení. Nivnice chtěla v závěru vyrovnat a Balajka stvrdil naši výhru. Myslím, že to je vydřené vítězství v těžkém zápase. Kdybychom nevyhráli, byl bych spokojený. Oslavy budou asi velké. Nějaký půllitr slivovice se vytáhne. V pondělí asi někdo do práce nepůjde. Hlavní oslava půlsezony, která je naše poměry zase vydařená, bude až za týden. Zapíjet budeme asi tři dny. (úsměv)“

Miroslav Ondrůšek, trenér Nivnice: „Mrzí mě, že jsme o neporazitelnost přišli zrovna v derby. Na začátku jsme ale nehráli dobře. Soupeř na nás vletěl, v prvním poločase jsme se zbytečně přizpůsobili domácím, nehráli jsme naši hru, na kterou jsme zvyklí. Nepohlídali jsme si standardní situaci a brzy prohrávali. To jsou věci, které se dají pohlídat. Ve druhé půli už jsme dali balon na zem a začali hrát fotbal. Vyrovnali jsme hru i skóre, ale paradoxně v době, kdy jsme byli v tlaku a měli více ze hry, tak jsme dostali druhý gól, který rozhodl celé utkání. V závěru jsme to otevřeli a domácí nás na konci ještě potrestali třetí brankou a právem vyhráli. Dolní Němčí má dobrá mužstvo, hlavně v domácím prostředí je silné. Není tu jednoduché hrát. Možná jsme byli v derby favoritem, ale celkově to od nás nebylo tak dobré, jako v prvních dvanácti kolech. Už minule jsme měli problémy, teď to jenom vygradovalo. Pro nás je dobře, že podzim skončil. V zimě si odpočineme a nachystáme si na jarní část. Kulisa byla dobrá. Mě mrzí, že jsme našim fanouškům nedali třešničku v podobě další výhry. Chtěli jsme podzim odehrát bez prohry, což se nám nepodařilo. Z porážky neděláme žádnou tragédii. Kluky chci za podzim pochválit. Měli jsme těžký los, ale na začátku nám to sedlo a až na ty poslední dvě kola jsme to zvládli nadstandardně. Některým soupeřům, kteří si možná mysleli, že soutěží projedou bez zaváhání, jsme to znepříjemnili.“